Загальні відомості про бібліотеку

Бібліотека заснована в 1993 році – в рік відкриття школи. Розташована вона на другому поверсі і має площу 79 кв. метрів. Читальна зала бібліотеки поєднана з абонементом. Вона нараховує 10 посадочних місць.Осібне місце обладнане персональним комп’ютером. Підручники зберігаються в окремо виділеному книгосховищі.

У шкільній бібліотеці працює Драч Ірена Іванівна.

Освіта – вища; закінчила Рівненський інститут культури.

Стаж бібліотечної роботи 36 років, у шкільній бібліотеці – 29.

Бібліотека сьогодні:

Сьогодні бібліотека є важливим провідником у вихованні підростаючого покоління, головним закладом у сфері бібліотечно-бібліографічного обслуговування.

Вся робота бібліотеки побудована:

1. На популяризації української книги;

2. На формуванні стійких читацьких інтересів, свідомої потреби в читанні, запроваджуванні активних форм інформування про українську книгу (книжкові виставки, години цікавих повідомлень, театралізовані вистави, конкурси кращого читача, вікторини, турніри кмітливих та ін.)

3. На підвищення бібліотечної культури школярів шляхом проведення бібліотечно-бібліографічних уроків, на оновленні форм і методів роботи з читачами.

4. На збереженні, зміцненні та розширенні книжкового фонду (доброчинна акція: «Подаруй книгу шкільній бібліотеці», участь у Всеукраїнському конкурсі «Живи, книго!»)

Специфічні напрями роботи:

• при бібліотеці діє школа молодого бібліотекаря;

• співпраця з обласною бібліотекою для молоді.

До послуг користувачів:

- універсальний фонд – 27 624 примірники документів;

- художня література – 6 350 назв видань;

- підручники – 21 274 примірників.

Книжковий фонд у шкільній бібліотеці систематизований відповідно до прийнятих стандартів та назв бібліотечно-бібліографічної класифікації(ББК). За допомогою цієї класифікації бібліотека обліковує книговидачу.

Загальна кількість користувачів бібліотеки за 2015-2016 н. р. – 826; із них учнів – 762, решту – вчителі та інші.

Загальна кількість відвідувань – 5 203, кількість книговидач за галузями знань за таблицями ББК – 6 001 примірник.

Бібліотека працює:

з 8.30 – 17.30